• 08503030243

HABER DETAYI

Nisan 23, 2020 3:18 pm

İşyerinde Streslerle Nasıl Başa Çıkılır

İşyerinde Streslerle Nasıl Başa Çıkılır

Stres günlük yaşamımızda, özellikle de bugünlerde ortak bir arkadaş gibi görünüyor. Çoğu insanın hayatındaki ortak stres faktörlerinden biri iştir. Bunun nedeni, günümüzde çoğu kariyerde, insanların özellikle bu pozisyonda kalmak istiyorlarsa, iş tanımının üzerine çıkması ve ötesine geçmesi beklenmektedir. İş rollerini doldurmaları ve yeni beceriler öğrenmeleri ve bunları pozisyona uygulamaları, yanlara sadaka çalışması yapmaları ve / veya genç işçileri şirket için iyi çalışmaları için eğitmeleri gibi ekstra işler yapmaları beklenmektedir.

Bu, kısa süreler içinde birçok projeyi ve sorumluluğu içerir ve sonuç olarak, bir kişi için çok fazla baskı içerebilir. İş yerinde stres faktörleri ile başa çıkmak hem iş performansınız, sağlığınız hem de refahınız için kritik öneme sahiptir; aşağıdaki bilgiler bu sorunlarla başa çıkmanıza yardımcı olacaktır.

Günümüzde çoğu meslek, belirli bir süre içinde iş atamalarını ve projeleri tamamlamanızı gerektirir. Sonuç olarak, genellikle proje son tarihlerini sürekli olarak karşılamanın zorluğunu hissedersiniz. Her şeyi son dakikaya bırakmamak ve her şeyi acele etmek zorunda kalmamak için iyi zaman yönetimi becerilerine sahip olmak önemlidir. Sadece sağlığınız için her şeyi tıkmak iyi değil, aynı zamanda en iyi işinizi de yapmayacaksınız, bu da iş performansınıza yardımcı olmaz (genellikle daha fazla strese yol açar).

Ayrıca, ofisteyken sık sık mola vermek de iyidir. Bu, zihninizi temizlemeye ve hissettiğiniz gerginliği gidermeye yardımcı olacaktır.

Ayrıca, çalışmalar her saat beş dakikalık bir mola vermenin yaptığınız işe daha fazla odaklanmanıza yardımcı olacağını göstermiştir. Bu nedenle, iş gününüzde mola vermek çok iyi. Ofise girdiğiniz andan ayrıldığınız zamana kadar kendinizi sonsuz bir şekilde çalışmak, size daha fazla endişe ve sinirlilik sunacaktır, bu da hepsi iş performansınızı büyük ölçüde engelleyecektir.

Mümkün olduğunca, eve geldiğinizde, en sevdiğiniz aktiviteyi yaparak ve / veya arkadaşlarınız veya ailenizle zaman geçirerek zihninizi işten çıkarmaya çalışmalısınız. Evde sadece kesinlikle gerekli olduğunda çalışmalısınız; o zaman bile, mümkün olduğunda evde olduğunuzda tüm zamanınızı çalışmaya harcamamalısınız.

Evinizi bir işyeri yapmak sadece daha fazla endişelenmenize neden olacaktır – ve tam da ihtiyacınız olmayan şey budur. Bunun yerine, evinizi düzenli, rahat ve görünüm açısından davet ederek evinizi işten uzak bir sığınak haline getirin.

En sevdiğiniz müzikleri çalmak, en sevdiğiniz televizyon programını izlemek, iyi bir kitap okumak veya Akıllı Telefon, tablet veya bilgisayarınızda oyun oynamak isterseniz, evde yapabileceğiniz, aklınızı çıkarmanıza yardımcı olacak bazı eğlenceli aktiviteler bulun işte herhangi bir komplikasyon ve zorluk. Bu şekilde, ofise döndüğünüzde bu zorluklarla daha iyi başa çıkabilmenize yardımcı olmak için uğraştığınız gerilimi hafifletebilirsiniz.

İşyerinde stres, günümüzde neredeyse herkes için ortak bir unsurdur, çünkü kariyer pozisyonları daha da talepkar ve rekabetçi hale gelmiştir. İş gününüzde mola vermeyi hatırlamak ve ofise adım attığınız zaman ile ofisten ayrıldığınız zaman arasında her uyanma dakikasında çalışmak zorunda hissetmemeniz önemlidir.

Ayrıca evinizi iş yerinizden uzak tutmalı ve sadece kesinlikle gerekli olduğunda evde çalışmalısınız. Kendinizi evinizde iken, işte sizi bekleyen zorluklarla başa çıkabilmek ve dinlenmeye hazır hissetmek için en sevdiğiniz aktiviteleri yapmak için zaman harcamayı tercih etmelisiniz.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.